Вітаю Вас, Гість

 

 Цікаві факти про мережу. А що Ти знаєш про Інтернет?!

1. Хто першим придумав словосполучення “Всесвітня павутина” ?      Тім Бернерс-Лі (Tіm Berners-Lee) в 1990 році.
2. Як почався Інтернет і чому? Все це почалося давним-давно, коли в США, у великих університетах, таких як Дартмут  і Берклі , комп’ютерів (точніше - ЕОМ) було дуже мало й людям доводилося працювати на них по черзі. Тобто на один ПК доводилося багато користувачів з різними завданнями. Та й комп’ютери були інші. Тоді в навчальних закладах були встановлені мейнфрейми (центральні комп’ютери) з безліччю терміналів. Використовувались тодішні ЕОМ у режимі поділу часу. Саме тоді й зародилися такі основні принципи, як багатозадачність і розподілений доступ. А ви знаєте, що виникненню Інтернету непрямим чином посприяв перший радянський супутник? Адже після його запуску в 1957 році президент США Ейзенхауер, дуже, певно, злякавшись переваги Радянського Союзу у технологіях, віддав наказ сформувати ARPA (Advanced Research Projects Agency) - Агентство передових дослідницьких проектів, що підпорядковувалося Мінобороні США й займалося розробкою передових технологій. В 1972 році агентство було перейменовано в DAPRA - Агентство передових оборонних дослідницьких проектів). Значимість ARPA в історії Всесвітньої мережі не можна переоцінити: агентство спонсорувало розвиток мережі ARPANET. 
3. Хто такий Дж. К.Р. Ліклайдер ? Ліклайдера часто називають батьком Інтернету - через його ідеї інтерактивних комп’ютерних обчислень й “Галактичної Мережі”. Ці його ідеї й лягли в основу розробок DARPA в 1962 році. Джозеф Карл Робнетт Ліклайдер відомий під простими ніками J.C.R. або “Лік”  - видатний американський учений, що працював в області інформаційних технологій. Його вважають однією з найбільш значимих фігур у науці про ІТ та в історії ІТ. Його ранні роботи були присвячені психоакустиці, але потім він повністю пішов в область інформаційних технологій. Ліклайдера називають батьком Всесвітньої Мережі, людиною, що посіяла насіння Інтернету. 
4. Що таке ARPANET?  Ця мережа була створена в 1969 році за завданням агентства ARPA; розвивалася дуже швидко, стала міжнародною й, хоча в 1990 році припинила своє існування, вона заклала технологічні основи Інтернету, тобто, фактично була його прабатьком.
5. Коли було встановлено перше віддалене з’єднання? Це трапилося в 1965 році, коли Лоренс Робертс , дослідник з Массачусетського технологічного інституту (MІ), що працює з Томасом Мерріллом  під загальним керівництвом Дж. Ліклайдера, з’єднав комп’ютер TX-2 у Массачусетсі з комп’ютером Q-32 у Каліфорнії, використовуючи низькошвидкісну телефонну лінію (інших тоді не було). Вийшло те, що пізніше стали називати WAN -територіально розподілена мережа. Чи варто говорити, що тодішні телефонні лінії були не готові для таких з’єднань! 
6. Хто такий Леонард Клейнрок? Леонард Клейнрок розробив теорію пакетної комутації, основи інтернет-з’єднань. Працюючи в Массачусетському Технологічному Інституті, він розробив новий спосіб передачі інформації за допомогою розбивки її на частини - пакети. Технологія істотно підвищила надійність і швидкість передачі даних. В 1961 році вийшла перша стаття Клейнрока про пакетну комутацію. 29 жовтня Клейнрок з’єднався зі Стенфордським Дослідницьким Інститутом . Але при введенні літери G у слові LOGІ система, на жаль, вийшла з ладу!
7. Що таке Ethernet? Це протокол для багатьох локальних мереж . Основи його були закладені Бобом Меткалфом  у його дисертації в Гарварді, присвяченій темі “Мережі з пакетною комутацією” .
8. Коли була створена перша комп’ютерна миша? Перший маніпулятор “миша” був представлений в 1968 році Дугласом Енгелбартом  на виставці Fall Joіnt Computer Expo у Сан-Франциско.  Ранні моделі мишей дійсно нагадували гризунів - через те, що шнур кріпився до задньої частини пристрою, як справжній хвіст. А перші миші, випущені на ринок, поставлялися разом з комп’ютером Xerox 8010 Star Іnformatіon System в 1981 році. Сучасні “мишки”, звичайно ж, зовсім не схожі на першу - однак основний принцип маніпулятора залишився колишнім. (Ну цей факт, звичайно, не про інтернет, але думаю все-одно цікавий ;)) 
9. Чи правда, що Інтернет винайшов Альберт Гор? Ви чули про це?  В американській пресі 1999-2000 р. активно публікувалися й поширювалися такі заяви. Використовувалися вони в політичних цілях. Насправді це, звичайно, не так. Проте, Гор вніс великий вклад у розвиток Мережі, вклад, який не можна недооцінювати. 
10. Хто придумав словосполучення “інформаційна супермагістраль” ? Як говорить нам Wіkіpedіa, це був Нам Джун Пайк - відомий американський художник корейського походження, що надавав величезного значення інформаційним технологіям і творив на стику техніки й мистецтва. Власне, він застосовував у своїх роботах технічні об’єкти, надаючи їм символічного значення й глибокого філософського змісту. Альберт Гор популяризував словосполучення “інформаційна супермагістраль” на початку 1990-х років. 
11. У яке десятиліття Інтернет буквально підірвав світ? Звичайно, 90-ті роки. Перший “вибух” відбувся приблизно в 1993 році. Незадовго він прийшов і до нас. Напевно, дехто з вас пам’ятає, як це все починалося… Пам’ятаєте модеми на 28,8 Кб/сек?… Не забули, що таке BBS? Тепер це пішло в минуле і зараз в Інтернеті стали нормою набагато більші швидкості передачі даних, та й подання інформації стало на порядок досконаліше.
12. Як швидко росте Інтернет? Темпи росту дуже й дуже високі. Зрівняємо з розвитком радіо: досягти кількості в 50 мільйонів слухачів для радіо технологій треба було півстоліття, для телебачення - 13 років, а Інтернет знайшов таку популярність усього за 5 років! Такі дані приводив ресурс CyberAtlas.com. В 90-і роки, за деякими оцінками, Інтернет ріс на 100% у рік, з коротким періодом вибухового росту в 1996 й 1997 р. 
13. Кількість користувачів та їхній розподіл. Близько 2,1 мільярда користувачів інтернету було зафіксовано по всьому світу в 2011 році, практично половина з них - жителі азіатських країн
.

Історія виникнення смайлика

 

Ми у своєму житті вміємо виражати різні емоції, наша міміка дуже багата й різноманітна. Загальновідомо, що 80% інформації наш співрозмовник отримує через невербальні канали сприйняття: міміку, жести. Спілкуючись в Інтернеті, ми використовуємо смайлики для висловлення свого настрою:
 
19 вересня вважається Днем народження «смайлика».Звідки ж вони з’явилися і хто їх придумав? Смайли, інакше емограмми (smile – усмішка) – це значки, складені з розділових знаків, букв і цифр, що позначають якісь емоції. Вони широко використовуються при спілкуванні в Інтернеті – у листах, форумах, чатах і т.п. Останнім часом текстові смайлики поступово відходять у минуле, а їм на зміну приходять графічні – прикольні картинки, що зображують особи, предмети, знаки, дії.  Перші смайлики з’явилися ще раніше і не в Інтернеті: в Америці в грудні 1963 року художник Харві Белл, з нагоди злиття двох страхових компаній в одну корпорацію State Mutual Life Assurance Cos. of America намалював першу бадьору усміхнену пику, яку розмістили на значках співробітників компанії. У 70-х роках смайл придбав величезну популярність: його почали друкувати на марках, футболках, рюкзаках, олівця … Продукція з зображенням смайликів приносила величезні доходи всім, окрім свого творця. Однак першим запатентував смайлик як торгову марку якийсь француз Франклін Лоуфрані в 1971 році. Йому вдалося запатентувати свій торговий знак в 80 країнах світу. Корпорація Лоуфрані – Smiley Licensing – діяла по всьому світу, крім США, зрозуміло, і принесла своєму власникові великий прибуток. Що ж стосується Харві Белла, то він врешті-решт теж запатентував свій смайл і створив компанію World Smile Corporation (яку зараз очолює його син – Чарльз Белл). У цієї людини була мрія – стати «міжнародним послом щастя» на всій Землі. Саме Харві Белл запропонував відзначати 1 жовтня-  Міжнародний день посмішки. Весь прибуток від компанії World Smile Corporation було вирішено використати в благодійних цілях. Перший смайлик в Інтернеті з’явився 19 вересня 1982, його винахідник – Скотт Фалман, професор приватного Університету Карнегі-Меллона, що знаходиться в Піттсбурзі, штат Пенсільванія, США. Цей учений першим запропонував використовувати таке поєднання – двокрапка, тире, дужку – для позначення усміхненого обличчя.  Зараз в Інтернеті зустрічаються найрізноманітніші смайлики: не тільки виражають емоції, але також зображають різних персонажів, знаки зодіаку, прапори, таблички з гаслами (скандували смайлики), смайли-букви, новорічні смайлики … В Інтернеті існують спеціальні сайти, на яких ви можете завантажити собі набори смайликів, а також придумувати і малювати свої авторські смайлики, обмінюватися ними, дарувати і відправляти ці «усміхнені личка» друзям і знайомим.  За 25 з гаком років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не можуть уявити, як можна було б без нього обходитися.  
                                                                                                                                                                     

Найнебезпечніші віруси в світі

 Комп'ютерний вірус - може бути надзвичайно небезпечною штукою , і навернути він може таких справ , що мало не здасться нікому . Він , звичайно, не запускає ядерні ракети , як « Скайнет » у всяких там « термінаторів ». Але ось відключити від Інтернету невелику країну типу Південної Кореї - йому цілком під силу.
 Майже у кожного великого відкриття або наукового досягнення є тіньова сторона. Використання ядерної енергії обернулося для людства винаходом смертоносної атомної бомби. Придумавши швидкісні способи пересування , люди занурилися у світ , повний небезпек , що чекають за кожним поворотом . А вільне поширення інформації , ключове досягнення ХХ століття , закінчилося тим , що особиста інформація також стала досить відкритою , а персональні дані - уразливими . Всьому виною - комп'ютерні віруси. Комп'ютерний вірус - різновид комп'ютерних програм , особливістю яких є - самореплікація (здатність до розмноження ) . На додаток до цього віруси можуть пошкодити або повністю знищити всі файли і дані , підконтрольні користувачу .
Отже, я  пропоную Вам список вірусів , що наробили багато шуму і заподіяли користувачам багато неприємностей з комп'ютером.
  • Brain. Цей вірус в порівнянні з послідовниками практично безпечний . Передається він по завантажувальним секторах дискет , а примітний тим , що першим викликав справжню вірусну епідемію. Його розробка на совісті братів Амджата і базитах Алві , які запустили його в 1986 році, а виявлений він був влітку 1987 року. Є інформація , що тільки в США вірус заразив більше 18 тисяч комп'ютерів. Адже в основі розробки лежали виключно благі наміри: програма повинна була покарати місцевих піратів , що крадуть програмне забезпечення у фірми братів . Вірус Brain до всього іншого ще і перший стелс- вірус. Так, при спробі читання заражeнного сектора , він « підставляв » і його незаражeнний оригінал.
  •  Jerusalem. 1988 рік, 13 травня. З'явився вірус « Jerusalem  , який знищував заражені файли при спробі їх запуску. Проявив себе в Європі , США , на Близькому Сході. Перші повідомлення про зараження приходили з вищих навчальних закладів та від великих компаній в самих різних країнах . 
  • Хробак Морріса. Ера цього небезпечного шкідника припала на листопад 1988 року. Даний Інтернет- вірус тоді був першим в рейтингу найстрашніших . Комп'ютери ударом ноги подібно своєму знаменитому тезці , він , звичайно ж , не вбивав . Що він робив ? Паралізовував роботу комп'ютерів своїм хаотичним і безконтрольним розмноженням . Через нього-то і вийшла з ладу вся , тоді ще не надто глобальна , Мережу. І хоч збій тривав зовсім не довго , загальні збитки оцінили в 96 мільйонів доларів.
  • Michelangelo ( « March6 » ). Цей вірус в свій час сильно переоцінили . Правда , він заслужено вважається одним з самих безжальних . Проникаючи через дискети на завантажувальний сектор диска , він тихо сидів там , чи не нагадуючи про своє існування до 6 березня. А в цей день « щасливчики » , які отримали « Мікеланджело » на свій комп'ютер , виявляли, що всі дані з їх жорсткого диска стерті. Лютував цей вірус у 1992 році. Зате він сильно зіграв на руку компаніям, що виробляють антивіруси. Користуючись нагодою , бізнесмени роздули істерію до небачених масштабів , тоді як на ділі від нього постраждали всього близько 10 000 машин.
  •   Чорнобиль ( CIH ). Цей вірус і всього за один тиждень поширився і заразив тисячі комп'ютерів. Один з найзнаменитіших вірусів світу . Створено в 1998 році тайванським студентом , за ініціалами якого і названий. Через Інтернет , електронну пошту і диски вірус потрапляв в комп'ютер , ховався всередині інших програм , а в певний момент (26 квітня ) вірус активувався , стираючи вміст жорсткого диска і завдаючи шкоди апаратної частини комп'ютера. Епідемія « Чорнобиля » припала на квітень 1999 року. Тоді з ладу було виведено більше 300 тисяч комп'ютерів , в основному в Східній Азії. Причому протягом кількох наступних років 26 квітня вірус продовжував свою чорну справу , що за підсумками завдало шкоди величезній кількості комп'ютерів у всьому світі.
  • Melissa1999 рік, 26 березня. Пришестя « Мелісси ». Вірус « Melissa » після зараження системи  знаходив адресну книгу програми « MS Outlook » , і першим 50 адресами в цій книзі - розсилав свої копії . Про все це - користувач не підозрював. ( Хоча розсилка проводилася від його імені) . Вірус поширювався з шаленою швидкістю , а тому сума завданих ним збитків оцінюється більш ніж в $ 100 млн.
  • ILOVEYOU ( «Лист щастя» ).   Вважається самим шкідливим за всю історію існування Інтернету, з'явився на Філіппінах в 2000 році. Завдяки своїй назві  заразив мільйони комп'ютерів по всьому світу , навіть включаючи такі організації , як Пентагон. Користувачеві на пошту приходило повідомлення « I LOVE YOU » з вкладеним файлом. Довірившись настільки милої оболонці , користувач скачував його і отримував скрипт , який відсилав листи в неймовірних кількостях , а також видаляв важливі файли на ПК. Результати шокують досі : 10 % всіх існуючих на той момент комп'ютерів були інфіковані , що завдало збитків у розмірі $ 5,5 мільярда 
  • Nimda .  Вірус був створений в Китаї 18 вересня 2001. Назва являє собою слово « admin » , тільки навпаки . Вірус , потрапляючи на комп'ютер , миттєво « виписував собі » права адміністратора . Після чого змінював і порушував конструкцію сайтів , блокував доступ на хости , IP- адреси і т.д. А проникав на комп'ютери він настільки віртуозно і ефективно , що вже через 22 хвилини після свого створення він став найпоширенішим в мережі Інтернет.
  • My Doom . 2004. Найшвидший вірус електронної пошти. Працював він по наростаючій : кожен наступний комп'ютер відправляв спаму ще більше , ніж попередній. Крім того , він модифікував операційну систему , блокуючи доступ до сайтів багатьох антивірусних компаній , новинних стрічок і різних розділів сайту компанії Microsoft. На його рахунку навіть DDOS- атака на сайт Microsoft.
  • Conficker . 2008. Має славу найнебезпечнішого з відомих комп'ютерних черв'яків. Атакує він операційні системи сімейства Microsoft Windows. Вірус вразив більше 12 мільйонів комп'ютерів в всeм світі. Принцип дії: черв'як знаходить уразливості Windows , пов'язані з переповненням буфера , і за допомогою обманного RPC -запиту виконує код , відключаючи сервісні служби та оновлення Windows , а також блокуючи доступ до сайтів ряду виробників антивірусів .

І ще трішки про віруси...​

 
  • Tixcet.A . Маскуючись під файл Microsoft Word , цей черв'як намагається видалити файли з певними розширеннями , такими як . DOC , . MP3. MOV , . ZIP , . JPG та ін Так що можна запросто залишитися без колекції пісень і фотографій.
  •  Antivirus2008pro , представляється  безкоштовним антивірусом. Багато користувачів купуються на обман , однак незабаром Antivirus2008pro починає видавати повідомлення про помилкові заражених , намагаючись змусити власника ПК заплатити за « ліки».
  •  Goldun.TB маскується під поштовий додаток , що повідомляє , що інтернет - обслуговування жертви буде припинено. Потрапивши на комп'ютер , він краде паролі та інформацію про онлайн- платежі.
  • троян Baker.LGC , намагається проникнути на комп'ютер , прикриваючись брехливою історією про нещасний випадок за участю Фернандо Алонсо , іспанського гонщика Формули 1
  •  Turkojan.I , має одну з найпривабливіших масок : він видає себе за новий епізод « Сімпсонів ».
  •  Banbra.FXT генерує поштове повідомлення від імені бразильського федерального міністерства , а потім спустошує банківські рахунки користувачів , що повірили в розіграш.
  • черв'як AutoKitty.A , що потрапив також у список , вносить до реєстру Windows численні модифікації , що заважають комп'ютеру коректно виконувати свою роботу.
  • Троян PHilto.А   під маскою відео про Періс Хілтон встановлює на комп'ютер модулі , що демонструють рекламу.
  • шкідлива програма MeteorBot.А    під виглядом супермена краде інформацію про комп'ютер .
  • Троян PGPCoder.E намагається зашифрувати всі дані користувача.
  • Вірусний Гаррі Поттер . Незважаючи на те , що даний вірус не має ніякого відношення до найпопулярнішого казковому чарівникові , всі повідомлення, демонстровані Samal.A на дисплеї ПК - про магію . Після зараження комп'ютера користувачі бачать повідомлення " Ех , ех , Ви не сказали чарівного слова ( Ah ah you didn " t say the magic word ) ", а курсор починає блимати в очікуванні , поки користувач введе слово . Насправді , не має ніякого значення , яке слово вводиться , оскільки після трьох спроб на дисплеї з'являється фраза " Самаель прийшов. Кінець" ( Samael has come . This the end ) , а комп'ютер перезавантажується.
  • V - означає Вендета . Незрозуміло , хто є справжньою метою цієї вендети , але DirDel.A мстить зараженим користувачам , поступово замінюючи папки в різних директоріях на копії самого себе . Черв'як міститься у файлі під назвою Vendetta.exe із звичайним значком папки Windows.
  • Троян Sinowal.VZR заразив тисячі комп'ютерів під прикриттям авіаквитків , нібито придбаних користувачем.
  • Whizz.A . Відразу після зараження ним комп'ютер починає видавати звукові сигнали , покажчик миші безконтрольно бігає по екрану , CD / DVD- програвач відкривається і закривається , а дисплей " прикрашається " гратами.
  • шпигун  Waledac.AX заманює своїх жертв, стверджуючи, що пропонує безкоштовний додаток для читання чужих СМС -повідомлень. Ідеальний варіант для тих , хто хоче перевірити своїх партнерів. Можливо , саме тому така величезна кількість користувачів стали жертвами цього інтелігентного вірусу.
  • самий ніжний . BckPatcher.C переміг в даній категорії , тому що він замінює шпалери робочого столу на зображення з написом " поцілунок від вірусу ( virus kiss ) 2009".
  • "найбільш некомпетентний новачок"  -  Ransom.K . Цей троян зашифровує документи на зараженому комп'ютері , а потім просить $ 100 викупу за їх розшифровку. Однак його творець , якому , ймовірно , не вистачило досвіду , допустив помилку при програмуванні , яка дозволяє користувачам звільнити файли за допомогою простої комбінації клавіш.
  • найпідступніший . За підсумками 2009 року переможцем у цій категорії став FakeWindows.A , який заражає користувачів , видаючи себе за процес активації ліцензій для Windows XP.